Dzisiaj jest: 19 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Stanowisko Łódzkiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego odnośnie działań środowiska medycznego

Opublikowano: 31 maj 2019
Michał Borowski Odsłony: 372

W związku z planowaną na dzień 1 czerwca 2019 r. manifestacją lekarzy Łódzkie Porozumienie Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, pragnąc wyrazić swoje poparcie dla tej inicjatywy, podjęło uchwałę następującej treści:


Uchwała
Łódzkiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego

z dnia 16 maja 2019 roku


 

Przedstawiciele Łódzkiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego zgromadzeni w Łodzi w dniu 16 maja 2019 roku wyrażają swoje zdecydowane poparcie dla wszelkich działań podjętych przez środowisko medyczne, mających na celu doprowadzenie do pełnej realizacji porozumienia zawartego pomiędzy lekarzami rezydentami, a Ministrem Zdrowia z dnia 8 lutego 2018 roku, w szczególności wykonania postanowień dotyczących poziomu publicznych środków finansowych przeznaczanych na finansowanie ochrony zdrowia liczonych jako odsetek PKB.


Zdrowie jest wartością nadrzędną, apolityczną i najwyższym dobrem każdego z obywateli. Obowiązkiem każdego państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego własnych obywateli. Samorządy Zawodów Zaufania Publicznego, które z mocy Konstytucji działają w interesie publicznym i w ramach tego interesu, w pełni solidaryzują się z powyższym postulatem mając świadomość jego istotności dla przyszłości narodu. 

 

Uchwałę przyjęto jednomyślnie. Głosowali wszyscy obecni na posiedzeniu reprezentujący Samorządy wedle listy obecności.